www.cykliniarnia.pl

PROFESJONALNE CYKLINOWANIE PARKIETÓW

NOWOCZESNE TECHNIKI SZLIFOWANIA, EKOLOGICZNE MATERIAŁY

NAPRAWY, TECHNIKA BEZPYŁOWA

 KONSERWACJA I REWITALIZACJA PODŁÓG DREWNIANYCH: WARSZAWA I OKOLICE

Obsługujemy dzielnice Bielany, Białołęka, Bemowo, Wola, Żoliborz, Targówek, Ursus, Włochy, Ochota, Mokotów, Praga, Rembertów, Ursynów, Wilanów, Wawer, Wesoła oraz miejscowości okoliczne

   Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących pielęgnacji parkietu.

   Zapraszamy do zapoznania się!

Umieść wycieraczkę przy każdym wejściu i zachęcaj członków rodziny i gości do wytarcia butów. Większość brudu i piachu pozostanie na macie. Małe cząsteczki, brud i piasek są ścierne i porysują lakier, gdy tylko dostaną się na parkiet.

 

 

Codzienna pielęgnacja to sprzątanie na sucho. Zamiataj za pomocą wysokiej jakości miotły lub odkurzaj specjalną ssawką do parkietów, aby pozbyć się z podłogi  brudu, kurzu i innych cząstek, które z czasem mogą powodować uszkodzenia i zarysowania.

 

 

Aby umyć podłogę, użyj lekko zwilżonej szmatki z mikrofibry (użyj minimalnej ilości wody). Takie zabiegi czynią podłogę łatwiejszą w utrzymaniu czystości- nie osadza się na niej kolejna warstwa brudu, którą trudniej usunąć i nie jest on wcierany w zarysowania. 

 

 

Najczęstszym błędem podczas mycia podłogi drewnianej jest stosowanie nieodpowiednich środków chemicznych, które szkodzą drewnu tak samo, jak brud. Użyj profesjonalnego środka do czyszczenia podłogi z drewna o poziomie ph „0”. Zalecamy, aby nigdy nie używać nabłyszczaczy, środków do czyszczenia na bazie amoniaku i innych niewiadomych preparatów. Produkty te powodują matowienie lakieru, niszczą i uszkadzają powłoki ochronne. Pamiętaj, producenci lakierów posiadają w ofercie specjalne środki do pielęgnacji.

 

 

Podklej meble, nogi stołu  i krzesła filcowymi ochraniaczami. Pod fotele biurek zastosuj maty akrylowe, zapobiegną one wycieraniu parkietu w tych miejscach. Podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów po podłodze należy zachować ostrożność, aby uniknąć zadrapań.

 

 

Nowoczesne lakiery posiadają filtry UV i zapobiegają żółknięciu podłóg, jednak czas i słońce i tak robią swoje. Używaj zasłon lub rolet, aby osłonić drewnianą podłogę przed ostrymi promieniami słońca, które z czasem spowodują przebarwienia.

 

 

Uważaj na buty, szpilki i pazury zwierząt, mogą tworzyć rysy i zarysowania.

 

 

Zawsze należy odczekać 14 dni po zakończeniu lakierowania, aby użyć wody lub bezpiecznych środków czyszczących.

 

 

Zadbaj o optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniach, pamiętaj, że duże różnice i skrajne wartości wilgotności będą powodowały rozsychanie się parkietu lub jego łódkowanie (pęcznienie). Najlepsze warunki dla zdrowia człowieka i stabilności parkietu to zakres 45 - 60% wilgotności i temperatury 17 - 24 stopni Celsjusza. Pamiętajmy o właściwej wentylacji i stosujmy nawilżacze.

 

 

* Jeśli masz pytania lub wątpliwości, chętnie Ci pomożemy. Jeszcze raz dziękujemy za wybranie cykliniarnia.pl  jako specjalisty od podłóg drewnianych!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

www.cykliniarnia.pl

                                                   J.ZASTOCKI

© 2019 www.cykliniarnia.pl™

biuro@cykliniarnia.pl

Strona główna

Usługi

Galeria

Kontakt

Jak dbać o parkiet

Na bieżąco

 jak utrzymać podłogi

                    w dobrej kondycji

Strona główna

Usługi

Galeria

Kontakt

Jak dbać o parkiet

Na bieżąco


 Podłogi z drewna są jednym z najbardziej wyrafinowanych i najtrwalszych rodzajów podłóg, jakie można mieć w domu. Przy odpowiedniej pielęgnacji okres użytkowania może trwać całe życie, jednak często po wizycie ekipy cykliniarzy zapominamy o właściwej pielęgnacji naszego parkietu. Zapewne skorzystaliście z naszych usług lub zadbaliście o zaufanego wykonawcę, który jako finalne wykończenie podłogi zastosował wysokiej klasy lakier lub olej. Tu drogi użytkowniku zaczyna się twoje zadanie, aby kolejna wizyta cykliniarza odbyła  się za wiele lat. Najważniejszą sprawą, z której musimy zdawać sobie sprawę, jest świadomość, iż super wytrzymały lakier, za który płacimy krocie też można zniszczyć, a efektowny wygląd parkietu zależy tylko od nas. Opiszemy poniżej kilka prostych zasad i kroków pielęgnacji parkietu, które pozwolą Ci cieszyć oczy wspaniałym parkietem. Zapraszamy do lektury.
Example

793 307 407

Strona główna

Usługi

Galeria

Kontakt

Jak dbać o parkiet

Na bieżąco